Ucuz Uçak Bileti Bulmanın En İyi 5 Sırrı

by

Hepimizin bildiği gibi, Ucuz uçak bileti seyahat pahalıdır ve normal uçak biletini tıraş edebileceğiniz herhangi bir ekstra dolar, tüm bir uçuşun farkı anlamına gelebilir. Web'in her yerinde arama yapmanı sağlamak yerine ucuz bir uçak bileti almanın 5 yolunu açıklayacağım.

İşte ilki...

1. İade bileti satın alın. Bu muhtemelen birkaç dolar tasarruf etmenin en kolay yoludur; Sadece bir dönüş bileti al. Bu genellikle işe yarar, çünkü çoğu havayolu şirketinin de dönüş bileti satın alırken indirimleri vardır, bu da her iki bileti de normalde tek yönlü bir uçuş için ödeyeceğinden biraz daha fazla bir ücretle almanıza eşittir. Bu dönüş biletlerini önceden satın alabilirsiniz, bu yüzden tam olarak ne zaman döneceğinizi biliyorsanız, devam edin ve ucuz bir dönüş uçuşu alın. Cüzdanın sana teşekkür edecek.

Ayrıca, daha ileri gitmeden önce, hafta sonlarının aksine, normalde hafta sonları seyahat etmenin daha ucuz olduğundan bahsedilmelidir (biraz açık olsa da). Hafta sonları hafta sonlarından (iş, okul ve programlardan dolayı) önemli ölçüde daha yoğundur ve trafik ne kadar yüksek olursa ucuz bir uçak bileti bulmak o kadar zor olur. Bu yine de daha büyük bir fırsat penceresi açar: hafta günlerinde hem ayrılmayı hem de dönmeyi planlıyorsanız, ucuz uçak biletini kolayca bulabilirsiniz.

2. İnternete bakın. İnternet, genellikle sadece birkaç hızlı arama ile ucuz bir uçak bileti bulmak için bakabileceğiniz yerlerle doludur. Tonlarca ucuz havayolu veya seyahat için indirimler çekecek sadece temel aramalarla bulabileceğiniz siteler vardır. Bilet fiyatları bir günden diğerine değişebilir, bu nedenle iyi bilet fiyatlarına sahip birkaç site bulduğunda, bunları yer imlerine alın ve mevcut bilet fiyatlarını kontrol etmek için sık sık onlara geri dönün.

Bu siteler genellikle aynı gün uçuşlar için bilet fiyatlarında indirim yapar, bu nedenle biletinizi satın almadan önce etrafta gezinmek için durum tespitinizi yapın. "Durum tespiti" derken, ucuz bir uçak bileti bulmak istiyorsanız, çevrimiçi olarak en az üç indirimli bilet sitesine göz atmak ve hangisinin en ucuz uçuşlara sahip olduğunu görmek için bir karşılaştırma yapmak en iyisidir.

3. Küçük havayolu şirketlerinden bilet satın alın. Birçok insan büyük havayolları şirketlerinin ucuz uçak bileti için en iyi indirimleri sunduğunu düşünüyor. Büyük bir hata. Bu büyük havayolu şirketleri reklama milyonlarca dolar harcıyor ve şirketlerinde çok daha yüksek gömülü maliyetlere sahipler, bu yüzden biletleri için daha fazla ücret almak zorundalar.

Hikayenin ahlakı: onlardan kaçının ve bunun yerine size sadece harika müşteri hizmetleri vermekle kalmayacak, aynı zamanda daha ucuz biletler de sunabilecek daha küçük şirketleri bulun.

4. Seyahat seçeneklerinizi açık tutun. Şimdi, bunun çalışmak için çevrimiçi olarak etrafa bakması gerekir, ancak önde gelen uçak biletlerini almaya çalışmak yerine programınızı açık ve esnek tutarsanız, büyük tasarruf edersiniz.

Farklı uçuş saatlere bakın ve orada da fiyatta bir değişiklik göreceksiniz. Daha sonraki uçuşlar genellikle önceki uçuşlardan daha ucuzdur, çünkü çoğu insan iyi bir zamanda eve gitmek ister. Bu da gece yarısı veya daha sonra biletlere daha az talep bırakıyor, çünkü çoğu insan o zamana kadar evde ve yatakta olmak istiyor.

"En yoğun" uçuş zamanlarındaki bilet fiyatlarını daha belirsiz zamanlarla karşılaştırın ve bütçenize uygun bir uçuş bulabileceksiniz.

5. Seyahat planlarınızda uçuş dışı seyahat kullanın. Bazı zamanlar daha kısa mesafeler için otobüs gibi kara ulaşımını kullanmak için ödeme yapar.

Örneğin San Diego'dan Seattle'a gitmek istediğinizi söyleyelim. Bir şehirden diğerine gitmek yerine, sizi San Diego'dan Los Angeles'a götürecek bir otobüs bulun ve Los Angeles'tan uçağa binin. Sacramento'ya gidip oradan uçabilirsin. Uçuş oradan daha da ucuz olacak. Farkına bile varmadan, sağda solda dolar biriktireceksin.