Blog

  • Home

Vize Tarvel ve Rezervasyon

Ucuz uçak bileti satın almak günümüzde oldukça karmaşık bir konu. Havayolu şirketlerinin yanı sıra uçak bileti satan acentelerin yanı sıra çok sayıda web portalı da bulunuyor.

Ancak çoğu yolcunun hala webportal hataları veya benzeri nedenlerle hatalı hizmet veya hizmet kesintileri yaşanmaktadır. Bazen uçuşlarda hatalı gelen havayolu bilgileri veya tarih ve saat değişiklikleri pahalı ücretlere tabi tutulmaktadır.

Örneğin new york jfk havalimanı ayda binlerce ışık alır ve her yıl yaklaşık 20 milyon yolcuya ev sahipliği yapar. Hemen hemen tüm büyük havayolları şirketlerinin o destinasyona direkt veya bağlantılı uçuşu vardır. Yine de bileti iyi bir fiyata almak veya satın almak her zaman mümkün olabilir. business class gibi en iyi koltuk.

Ekonomi sınıfı ve business class’ın yanı sıra her uçuşun aynı uçakta çeşitli uçak bileti türleri olduğunu biliyor muydunuz. Bu bilet türleri talebe, tarihe vb.

Bir de satın aldığınız tarih de fiyatlara bir başka etkide bulunur. Bazen son dakika biletleri çok daha ucuza ya da tersine dönebilir. Talep her zaman ön plandadır.

Bu pazar NASDAQ’dan çok farklı değil

Dünyada 400 havayolu şirketi var. Boeing uçakları en çok kullanılan ve aynı zamanda en sevilen uçaktır.

Bu havayolu şirketlerinin %50’si halka açık, diğer yarısı ise özel sektöre aittir.

Atlanta Heartfield Havaalanı, JFK, LAX, Çin Beijing Havaalanı, Houston, Frankfurt, Londra, en yüksek yolcu sayısına sahip en büyük havaalanlarıdır.

Avrupa’dan ABD kıtasına uçmak ortalama en az 7 saat, Avustralya’ya uçmak ise yaklaşık 16 saat sürmektedir. Tüm rotalar, uzun menzilli büyük boeing uçakları sayesinde hemen hemen tüm rotalar direkt uçuş imkanına sahiptir ve diğerleri daha sonra gelmiştir. .

Bugün sesten hızlı bir yolcu uçağını pazara sunacak yeni bir proje var. NASA hala üzerinde çalışıyor ve muhtemelen 2020’den itibaren piyasada olacak.

Ayrıca taşıyıcı uçuşlar UPS ve FEDEX tarafından çok gelişmiştir. Özellikle Atltanta Hearstfield’den, bu bölgede depoları olduğu için servislerin çoğu UPS VE FEDEX’tendir.

Asya, geniş görünümü nedeniyle zarif bir şekilde tasarlanmış Pekin uluslararası havalimanı ile hava pazarına hakim. Ama yine de uçakları ve havaalanlarını karşılaştırdığınızda, Avrupa ve Asya’yı kıyaslarken ABD hala lider gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.